Przedszkole Miejskie nr 8 w Dębicy

Wycieczka do „Muzeum Lizaka”

Dzieci grupy III, IV, V, VI wraz z Paniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Celem wyjazdu było zapoznanie się z własnoręcznym wyrobieniem lizaków i cukierków, a także zdobywanie wiedzy na temat autentycznych urządzeń przemysłowych znajdujących się na terenie Muzeum. Na początku naszej przygody przedszkolaki zostały zapoznane z historią powstania lizaków. Dzieci miały możliwości powąchania różnych aromatów. Kolejną atrakcją naszej wycieczki był pokaz ręcznego wyrobienia Lizaka. Dzieci mogły zobaczyć jak naprawdę powstaje lizak, a później same stworzyły własne kształty lizaków, które zabrały ze sobą do domu. Następnie przedszkolaki udały się do pobliskiego parku, gdzie super spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na placu zabaw. Wycieczka do Muzeum Lizaka była aktywnie spędzonym czasem dającym dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.