Przedszkole Miejskie nr 8 w Dębicy

Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

W dniu 9 października starszaki z VI grupy naszego przedszkola były na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Pacanów to niewielkie miasteczko, które zyskało rozgłos za przyczyną przygód Koziołka Matołka opisanych przez Kornela Makuszyńskiego. Na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka poczuły się jak w prawdziwej poczekalni – na interaktywnej mapie Europy szukały miejsc zamieszkania różnych baśniowych stworzeń. Zaczarowany pociąg zabrał nas do Czarodziejskiego Ogrodu. Pośród magicznych roślin dzieci szukały „gadających kamieni” i śpiącej Calineczki. Byliśmy w dziupli wielkiego pnia, następnie wędrowaliśmy wzdłuż Skał Strachu, gdzie czaił się groźny smok. Przez Zaczarowaną Bramę weszliśmy do Skarbnicy Bajek – tajemniczego miejsca, gdzie w szklanych kulach można oglądać sceny z różnych baśni.
A na koniec wspaniała zabawa w parku!! zjeżdżalnie, wieże wspinaczkowe, labirynty, czyli wszystko to, co kochają dzieci.