Zajęcia dodatkowe prowadzone w roku szkolonym  2019/20

Rytmika

Język Angielski

W zajęciu biorą udział dzieci, których rodzice wyrażają  zgodę. Zajęcia te w przystępny sposób przybliżają dzieciom historie biblijne i tajemnice wiary. Dzieci w trakcie zajęć śpiewają, kolorują, tańczą.

Zajęcia odbywają się: dwa razy w tygodniu

Prowadząca: s. Beata Popieluch

W zajęciu biorą udział dzieci 3, 4, 5 i 6 letnie. Zajęcia umuzykalniające i taneczne to ważna część dnia każdego przedszkolaka. Taniec i muzyczne zabawy ze śpiewem to wspaniały sposób na rozwój dziecka w wielu aspektach. Tematyka zajęć dobierana jest w zależności od pory roku, świąt, różnych okazji i uroczystości. Dzieci słuchają muzyki granej „na żywo”na pianinie i śpiewają piosenki. Wprowadzane są również elementy tańców narodowych i współczesnych. Podczas zajęć prowadzone są ćwiczenia, których celem jest rozwijanie twórcze inwencji dziecka - improwizacje ruchowe, śpiewane, grane. Dzieci w trakcie zajęć mogą wyrażać swoje emocje i uczucia ruchem.

Zajęcia odbywają się: raz w tygodniu

Prowadząca: mgr Renata Żabicka

W zajęciu biorą udział dzieci 3, 4, 5 i 6 letnie. Dzieci w wieku przedszkolnym mają niezwykle podatny,  chłonny i elastyczny umysł. Dlatego to w tych pierwszych latach dzieci są o wiele bardziej zdolne by móc zrozumieć, uchwycić i zapamiętać serię symboli jakimi postrzegają język. Dzieci odbierają język obcy jako zabawę i nabywają umiejętności językowych w ten sam sposób, w jaki uczą się języka ojczystego.

Zajęcia odbywają się: dwa razy w tygodniu

Prowadząca: mgr Martyna Jarząb

Logopedia

Program przeznaczony jest dla dzieci 3,4,5 i 6 letnich. Wszystkie dzieci odbywają przesiewowe badanie mowy, po którym są zakwalifikowane na zajęcia logopedyczne. Zajęcia te służą dzieciom, których mowa budzi zastrzeżenia i u których występuję wada wymowy.

Zajęcia odbywają się: raz w tygodniu

Prowadząca: mgr Marta Sobczyk

Drodzy Rodzice!

Zajęcia logopedyczne, w formie zajęć grupowych odbywają się:

w czwartki w godz. od 9:00 do 14:00.

Na indywidualne konsultacje logopedyczne zapraszam rodziców w każdy pierwszy piątek miesiąca w godz. od 8:30 do 9:00 po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcami poszczególnych grup. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość spotkania się w innym dogodnym dla Państwa terminie. W tym celu proszę o kontakt osobisty lub za pośrednictwem nauczycieli .

Proszę, by dzieci przynosiły zeszyty w dniu zajęć logopedycznych. W pozostałe dni zeszyt powinien być domu, aby rodzice mogli wykonywać z dzieckiem zalecone ćwiczenia.

Drodzy Rodzice!

Rozwój mowy dziecka jest procesem niezwykle ważnym dla funkcjonowania małego uczestnika życia społecznego. Pierwszym i najważniejszym nauczycielem jesteście Wy i to Wasza wiedza może przyczynić się do szybszego wykrycia i korygowania  nieprawidłowości w rozwoju mowy Waszych pociech.