Przedszkole Miejskie nr 8 w Dębicy

Słoneczna ósemka

 

   

Wydarzenia

   2019/2020


Zapraszamy do wspólnego odliczania do rozpoczęcia kolejnych wakacji:

09.2019 r.

Pierwsze dni Mróweczek i Słoneczek w przedszkolu

Jak to dobrze, że znów jesteśmy w przedszkolu!

Dla najmłodszych przedszkolaków to początek wielkiej przygody, ale dla starszych dzieci to kolejny wspaniały rok, który dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Piękne sale, kolorowe zabawki, ciekawe książki doczekały się wreszcie przybycia przedszkolaków.

Te pierwsze dni w przedszkolu szczególnie przeżywają dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły jego próg: grupa „Mróweczki” i grupa „Słoneczka”.

Jeszcze trudno im się rozstać z rodzicami, dopiero uczą się wszystkich zachowań
i zasad, ale dzięki Paniom wychowawczyniom szybko adoptują się do nowych warunków.

Zapraszamy do galerii!

W tym roku nasze przedszkole realizuje Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować”. Grupa Motylki i Pszczółki pierwsze zadanie ma już za sobą. Temat zajęć brzmiał: „Witaj przedszkole”. Przedszkolaki podczas zajęć kształtowały orientację w przestrzeni oraz orientację na kartce papieru, a także rozwijały umiejętność planowania.

To początek przygody z kodowaniem, który będziemy dalej realizować.

 

11.09.2019 r.

Kodowanie na dywanie u Motylków i Pszczółek

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków, gdyż został on uchwalony Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Radość, śmiech i wspaniała zabawa towarzyszyła przedszkolakom przez cały dzień. Nie zabrakło dyplomów i medali wzorowego przedszkolaka. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech towarzyszył im każdego dnia!

 

20.09.2019 r.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 23 września witaliśmy w naszym przedszkolu - Panią Jesień. Jesień przyniosła ze sobą wspaniałe dary, które znalazły miejsce w kąciku przyrody: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki, dynie, jabłka. Każda grupa podczas zajęć poprzez wspólne zabawy i pląsy świętowała nadejście nowej pory roku. Następnie wszyscy udali się na spacer alejami osiedla, trzymając w ręku przygotowane oznaki jesieni i obserwując zjawiska przyrodnicze nowej pory roku - jesieni

 

23.09.2019 r.

Powitanie jesieni

W dniu 27 września nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w akcji „Sprzątania świata” i oczyszczały z odpadów nasze osiedle. Dzieci były pełne entuzjazmu i zadowolenia. Wyposażone w rękawice ochronne i worki na odpady sprzątały znajome uliczki.

Głównym celem tej akcji było ukazanie skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienia konieczności dbania o naszą przyrodę i recykling śmieci. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują dobrymi ekologicznymi nawykami.

 

27.09.2019 r.

Akcja „Sprzątanie świata”

Od najmłodszych lat, uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny jak i w życiu przedszkola. Równie ważne jest Święto Chłopców, które Mróweczki obchodziły 30 września. W tym dniu dziewczynki pomagały swoim kolegom w sali, nie zapomniały o pięknych życzenia, uściskach i drobnych upominkach. Mamy nadzieję, że chłopcy w tym dniu czuli się wyjątkowi.

 

30.09.2019 r.

Dzień chłopaka u Mróweczek

Dnia 30.09. u Motylków odbyło się spotkanie z mamą Blanki w ramach realizacji zadania „Rodzic - ciekawy zawód”. Pani Gosia opowiedziała dzieciom na czym polega praca kelnerki. W ciekawy sposób zaprezentowała umiejętność zamawiania dań w restauracji, układania sztućców oraz sztukę noszenia tacy. Każde dziecko mogło samo spróbować swoich sił w wykonaniu zadania. Bardzo dziękujemy Pani Gosi za przybliżenie dzieciom pracy kelnerki i zapraszamy innych rodziców do opowiedzenia o swoim zawodzie. Celem spotkań będzie poznanie różnorodnych zawodów oraz zachęcanie rodziców do nawiązania współpracy z przedszkolem.

 

30.09.2019 r.

Motylki poznają zawód Kelnera

We wtorek 01.10. dzieci z grupy Żabki razem z Paniami robiły przetwory na zimę - ogórki kiszone. Przed zajęciem wspólnie przygotowały potrzebne produkty: czosnek, chrzan, koper, wodę, sól i oczywiście ogórki. Dzieci wspólnie układały je do słoików, dokładały niezbędne przyprawy, zalewały wodą i solą. Następnie gotowe słoiki umieściły w kąciku przyrody. Żabki z niecierpliwością czekają kiedy będą mogli skosztować swoich przetworów.

 

01.10.2019 r.

Kiszenie ogórków u Żabek

Tego dnia w naszym przedszkolu gościliśmy Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”. Przedszkolaki miały możliwość spotkania się z prawdziwym rycerzem, któremu towarzyszyła księżniczka. Dzieci poznały Kodeks Rycerski i dowiedziały się, czym należy się kierować by zostać rycerzem. Zobaczyły prawdziwe miecze, młoty, tarcze, dyby oraz prawdziwy strój i zbroje rycerza oraz księżniczki. Odbył się również konkurs wśród przedszkolaków na najsilniejszego rycerza. Mali rycerze przymierzali strój giermka i trzymali ciężkie miecze, zaś małe księżniczki brały lekcje tańca. Na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki wykonały pamiątkowe zdjęcie. Widowisko to przybliżyło dzieciom czasy średniowiecza i obyczaje tej epoki.

 

10.10.2019 r.

Spotkanie z Rycerzem i Księżniczką

Tego dnia w grupach starszych IV, V, VI odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Bibliotekarką w ramach współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną
w Dębicy - Odział dla dzieci. Pani Asia przeczytała dzieciom bajki pt: „Turlututu, magiczne przygody” oraz „Turlututu idzie na randkę”. Bajki wywołały u naszych przedszkolaków dużo uśmiechu i radości na twarzy, jednocześnie zachęciły słuchaczy do naśladowania śmiesznych odgłosów jakie wydawali bohaterowie bajek. Bibliotekarka zapraszała dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania książeczek. Mamy nadzieję, że wizyty Pani z Biblioteki zachęcą najmłodszych czytelników do wypożyczania książeczek i ich czytania.

 

10.10.2019 r.

Spotkanie z Panią z Biblioteki - Dzień Głośnego Czytania

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna ciepła, słoneczna pogoda zachęciła przedszkolaków z grupy Żabki i Słoneczka do spaceru po parku. Dzieci obserwowały przyrodę w celu poszukiwania oznak jesieni. Żabki zbierały kolorowe liście, robiły bukiety do flakonu przedszkolnego, który ozdobił ich kącik przyrody. Dla Słoneczek najradośniejszym momentem była zabawa wśród liści. Dzieci zadowolone i z pełnym bagażem doświadczeń przyrodniczych wróciły do przedszkola.

 

15.10.2019 r.

Wyjście Grupy Żabki i Słoneczka do parku

Co to jest las? Na zajęciach dydaktyczno - wychowawczych Słoneczka obejrzały film przyrodniczy pod tytułem „Co to jest las?”. Podczas projekcji filmu przedszkolaki dowiedziały się co to jest warstwowa budowa lasu oraz poznały jego mieszkańców, zarówno rośliny  jak i zwierzęta. Dzieci dowiedziały się  również jak powinny zachowywać się w lesie. Z zainteresowaniem słuchały leśnych opowieści wiewiórki, która oprowadzała ich po swoim domu, jakim jest LAS.

 

15.10.2019 r.

Słoneczka poznają „Co to jest las?”

18 października Motylki gościły w swojej grupie mamę Helenki w ramach realizacji zadania „Rodzic - ciekawy zawód”. Pani Natalia jest nauczycielem
i poprzez różnorodne formy działania pokazała jak wygląda praca nauczyciela
i jaka jest jego rola. Korzystając z okazji, że kilka dni wcześniej obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, dzieci z grupy III złożyły Pani Natalii gorące życzenia. Bardzo dziękujemy mamie Helenki za poświęcony dla nas czas, współpracę
i prezenciki dla dzieci. 

 

18.10.2019 r.

Motylki poznają zawód nauczyciela

Tego dnia nasze przedszkole włączyło się do akcji zbiórki pieniędzy na operację chorej Różyczki. Poparliśmy również akcję zbierania  nakrętek na ten cel. Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wspierali tą inicjatywę. W puszkach uzbieraliśmy kwotę 2 363 63. Mamy nadzieję, że poprzez takie akcję uwrażliwiamy naszych wychowanków na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci oraz kształtujemy w nich chęć niesienia pomocy. Rodzice małej Różyczki są bardzo wdzięczni i napisali PODZIĘKOWANIE dla naszego Przedszkola:

„Jesteśmy bardzo wdzięczni cudownym Przedszkolakom, Ich Rodzicom, Paniom, Pani Dyrektor z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Dębicy za możliwość przeprowadzenia zbiórki pieniążków na operację Róży, a także oczywiście, poparcie naszej nakrętkowej akcji. Dziękujemy za dobre serduszka.

 

23.10.2019 r.

Akcja charytatywna dla Różyczki

24 października nasze przedszkole wzięło udział w XIX Biesiadzie Literackiej
w Szkole Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy. Naszą placówkę reprezentowała Gabriela Węgrzyn z grupy VI „Żabki”, która została przygotowana pod okiem Pani Ani S. i Pani Dorotki C. Gabrysia przebrana za Panią Jesień wystąpiła z recytacją wiersza Tadeusza Wywrockiego „Jak nie kochać Jesieni”. Dziewczynka otrzymała dyplom i drobny upominek. Gratulujemy talentu, odwagi i pięknego występu!!!

 

24.10.2019 r.

XIX Biesiada Literacka

    Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, tego dnia przedszkolaki z grupy IV „Pszczółki” i z grupy VI „Żabki” wraz ze swoimi paniami odwiedziły Plac Solidarności w Dębicy i uczciły pamięci zmarłego Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II. Tam każde dziecko po wspólnym odmówieniu modlitwy zapaliło znicz i złożyło u stóp pomnika.

 

31.10.2019 r.

Wyjście pod pomnik papieża Świętego Jana Pawła II

    Elementy kodowania warto wprowadzać do zajęć już od najmłodszych lat. Nawet już trzylatki fajnie przyswajają elementy programowania. Tego dnia „Mróweczki” uczyły się poruszać według ustalonego wcześniej kodu. Trzylatki poznały nową pomoc dydaktyczną - matę do kodowania i świetnie się z nią bawiły. Na koniec wspólnie ułożyły tort i uczyły się rozróżniać kolory.

 

31.10.2019 r.

Mróweczki kodują

    W ramach zbliżających się obchodów święta 11 listopada, tego dnia grupa „Żabki” wraz z Paniami odwiedziła Urząd Miejski w Dębicy. Wycieczka ta została zorganizowana z inicjatywy mamy jednej z wychowanek Pani Małgorzaty B. Przedszkolaki  spotkały się z burmistrzem miasta Dębica Panem Mariuszem Szewczykiem, który opowiedział im o pracy w urzędzie i chętnie udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci. Przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Panem Burmistrzem i otrzymały upominki i flagi. Następnie „Żabki” zwiedzały Urząd Stanu Cywilnego i spotkały się z pracownikami Straży Miejskiej. Przedszkolaki brały udział w pogadance z Panem Komendantem Sylwestrem B. na temat „Bezpieczny przedszkolak”. Na pamiątkę tego spotkanie dzieci otrzymały odblaski. Na koniec wycieczki „Żabki” odwiedziły pomnik Świętej Jadwigi - patronki miasta Dębica.

 

04.11.2019 r.

Wyjście grupy „Żabki” do Urzędu Miasta w Dębicy

    5 listopada w Galerii Sztuk Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Patriotycznego pt: „Sławni Polacy” zorganizowanego m.in. przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy. Z naszego przedszkola pracę wykonali: Julia R. „Fryderyk Chopin”, Martyna W. „Maria Curie Skłodowska” i Kacper C. „Mikołaj Kopernik” z grupy „Żabki”. Martynka W. zdobyła III miejsce. Uczestnicy za udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!!!

 

05.11.2019 r.

Konkurs Patriotyczny „Sławni Polacy”

    Tego dnia nasze przedszkole ponownie odwiedziła Pani Asia z Publicznej
i Miejskiej Biblioteki w Dębicy - Oddział dla dzieci. Temat spotkania brzmiał: „Kto ty jesteś Polak mały”. Przedszkolaki z grup starszych wysłuchały wierszy na nasze 100 lat niepodległości „Jaki znak twój?” Michael R., następnie bawiąc się wspólnie układały puzzle oraz  wyszukiwały różnice na obrazkach. Celem wizyty Pani Bibliotekarki było utrwalenie wiadomości na temat symboli narodowych oraz wydarzeń historycznych naszej ojczyzny związanych z Świętem Niepodległości. Zapraszamy do galerii!

 

07.11.2019 r.

Spotkanie z Panią Bibliotekarką

    W dniu 07.11.2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Dębicy odbył się
„II Międzyprzedszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i o Polsce”.
Gośćmi honorowymi byli Burmistrz Miasta Dębica – pan Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – pan Ireneusz Kozak. Przedszkole Miejskie nr 10 gościło w tym dniu dyrektorów Dębickich przedszkoli i szkół oraz rodziców małych artystów. Przegląd rozpoczęli „gospodarze” pięknym patriotycznym montażem słowno-muzycznym. Następnie usłyszeliśmy 19 pieśni o Polsce. Dzieciaki były świetnie przygotowane. Stroje, bardzo pomysłowe
i dostosowane do charakteru wykonywanego utworu. Jury po obradach uznało, iż wybór był bardzo trudny ponieważ wszyscy pięknie wykonali swoje utwory. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone i otrzymały dyplomy za udział w przeglądzie. Ostatecznie po bardzo burzliwych obradach jury wyłoniło trzech finalistów. Z wielką radością gratulujemy Emilce W. z grupy IV „Pszczółki”, która zajęła I miejsce. Gratulujemy!!!

 

07.11.2019 r.

Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki o Polsce

    8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Gośćmi honorowymi
uczestniczącymi w uroczystości byli: Pani Starsza szeregowa Dorota F.
i Podporucznik Dawid F. Przedszkolaki z grupy IV „Pszczółki” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod okiem Pani Doroty P. i Pani Marii S.. Podczas występu dzieci zatańczyły dostojnego Poloneza, recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. Naszą uroczystość zakończyła się spotkaniem z zaproszonymi żołnierzami. Podczas swojej prezentacji zaproszeni goście przedstawili swoje codzienne obowiązki, a także niebezpieczeństwa z jakimi mogą spotkać się
w swojej pracy. Przedszkolaki miały okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka, przymierzyć różne elementy stroju żołnierza i spróbować podnieść niektóre ze sprzętów. Na koniec każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia z żołnierzami.

 

08.11.2019 r.

Dzień Niepodległości

Przedszkolaki z grupy „Motylki” po raz kolejny bawiły się w „Kodowanie na dywanie”. Tym razem ich zadaniem było znaleźć drogę do domu. Podczas zajęć dzieci rozwijały kompetencje matematyczne i orientację przestrzenną oraz kształtowały umiejętność zgodnego współdziałania dla osiągnięcia celu. Zapraszamy do galerii!

 

14.11.2019 r.

Motylki kodują

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły się w trzech najmłodszych grupach zajęcia edukacyjne z klockami LEGO. Zajęcia prowadzone były przez instruktora Lego „EDUKIDO”. Celem zajęć było odkrywanie nowych rzeczy o sobie i świecie, rozwijanie u dzieci logicznego i kreatywnego myślenia oraz poznawanie podstaw techniki budowania z klocków. Dla dzieci była to super zabawa, przez którą doświadczały i zdobywały nowe umiejętności.

 

22.11.2019 r.

Zajęcia edukacyjne z klockami „EDUKIDO”

W piątek 22 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach multimedialnych w mobilnym planetarium „Świat Dinozaurów”. Dzięki pokazom dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak wyglądał świat i przyroda w epoce dinozaurów. Prezentacja 3D dla dzieci odbywała się w specjalnej kopule, która dawała wrażenie przebywania wśród dinozaurów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

 

22.11.2019 r.

Zajęcia multimedialne w kopule „Świat Dinozaurów”

Duże, kolorowe, puchate i mięciutkie czyli Pluszowe Misie 25 listopada opanowały nasze przedszkole. Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych
i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dziec zostały zaproszone do wspólnej zabawy i matematycznych zmagań ze swoimi misiami. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, przeliczały, klasyfikowały, układały obrazki z rozsypanki, kształtowały orientację przestrzenną. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, plastycznych, konkursów i tańców z misiami.

 

25.11.2019 r.

Dzień Pluszowego Misia

Był to dzień pełen wrażeń. Przedszkolaki rozpoczęły go od uczestnictwa
w zajęciach edukacyjnych „Świat Małego Magika”. Dzieci miały okazję przenieść się w podróż do świata nauki, zobaczyć i uczestniczyć w wielu ciekawych doświadczeniach i eksperymentach, które były magiczne: Eksperyment „Burza
w misce”, Eksperyment „Wulkan” i wiele innych. Ale to nie był koniec wrażeń.
W tym magicznym dniu była również zabawa, czary, wróżby i tańce, gdyż wszyscy świętowali zbliżające się Andrzejki. Przedszkolaki dowiedziały się: jaki zawód będą wykonywać w przyszłość, jakie imię będzie miała ich przyszła sympatia oraz kto wyruszy w daleką podróż. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Nie zabrakło również słodkich łakoci: soczków i biszkoptowych babeczek oraz ciasteczek. Andrzejki dostarczyły uczestnikom niezwykłych przeżyć i nowych doświadczeń. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień.

 

08.11.2019 r.

Andrzejki „Świat Małego Magika”

    29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się po raz drugi zajęcia edukacyjne z klockami LEGO. Temat zajęć brzmiał: „Wioska Świętego Mikołaja”. Zajęcia prowadzone przez instruktora Lego „EDUKIDO” rozpoczęły się krótką pogadanką na temat Świętego Mikołaja i jego stroju. Dzieci przedstawiały swoje wyobrażenia wioski i fabryki zabawek na Biegunie Północnym. Następnie przedszkolaki własnoręcznie wznosiły budowlę fabryki i postaci Mikołaja. Zajęcia były bardzo ciekawe, a możliwość konstruowania z tak dużej ilości klocków wywołała uśmiech na twarzach dzieci.

 

29.11.2019 r.

Zajęcia edukacyjne z klockami „EDUKIDO”

Mikołajki to dzień, na który dzieci czekają przez cały rok z niecierpliwością. Od samego rana wszystkie przedszkolaki wyglądały przez okno w poszukiwaniu oczekiwanego gościa. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Przywiózł ze sobą wór prezentów i swoich pomocników - wesołych Elfików. Mikołaj i jego pomocnicy zaprosili dzieci  w „bajkowy świat”, w którym wszyscy wspólnie tańczyli i śpiewali przy ulubionych dziecięcych piosenkach. Nie zabrakło niespodzianek w postaci baniek mydlanych i cukrowej waty. Na koniec spotkania Święty Mikołaj rozdał dzieciom prezenty i każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie. To był magiczny i niezwykły dzień. Zapraszamy do galerii!

 

05.12.2019 r.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia w naszym przedszkolu obyły się po raz trzeci zajęcia edukacyjne
z klockami LEGO. Temat zajęć brzmiał „Świąteczna choinka”. Przedszkolaki wraz z instruktorem Lego „EDUKIDO” własnoręcznie wznosiły choinkę. Następnie budowały prezenty, które znalazły swoje miejsce pod stworzoną konstrukcją. Dzieci tworząc budowle, same działały i doświadczały, skupiały swoją uwagę na prawidłowym układaniu klocków, uczyły się logicznego myślenia, rozpoznawały kształty i kolory, ale przede wszystkim świetnie się bawiły, uwalniając swoje pomysły i swoją kreatywność. Już nie możemy doczekać się następnych zajęć!

 

06.12.2019 r.

Zajęcia edukacyjne z klockami „EDUKIDO”

Dnia 2 grudnia u „Motylków” w gr III odbyło się spotkanie z mamą Kai Panią Małgorzatą w ramach realizacji zadania „Rodzic - ciekawy zawód”. Pani Gosia opowiedziała dzieciom na czym polega praca opiekunki dziecięcej w żłobku. W ciekawy sposób zaprezentowała jak wygląda opieka nad malutkim dzieckiem. Bardzo dziękujemy Pani Gosi za współpracę i zapraszamy innych rodziców do opowiedzenia o sowim zawodzie. Celem spotkań jest poznanie różnych zawodów rodziców oraz zachęcenie do nawiązania współpracy rodziców z przedszkolem.

 

03.12.2019 r.

Motylki poznają zawód Opiekunki

11 grudnia reprezentanci z naszego przedszkola z grupy VI „Żabki” uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu konkursu plastycznego pt: „Spacer ze św. Jadwigą po ziemi dębickiej” w Domu Kultury „Śnieżka”  organizowanego przez Szkołę Podstawowa nr 10 w Dębicy. Nasze przedszkolaki: Julia R., Rita A., Milena B., Oliwia I., Gabriela W. wykonały przepiękną grupową pracę po okiem pań: Doroty C. i Anny S. i otrzymały wyróżnienie. Mamy nadzieje, że uczestnictwo
w tym konkursie pozwoliło dzieciom poznać ciekawe miejsca
w regionie dębickim, poznać historie miasta i okolic, jak również przybliżyć postać Patronki miasta św. Jadwigi.

Grupie VI „Żabki” Serdecznie Gratulujemy!!!

 

11.12.2019 r.

Konkurs plastyczny

„Spacer ze św. Jadwigą po ziemi dębickiej”

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się praca komisji powołanej w celu rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pt: „Geometryczna bombka”. Skład komisji: Pani Agata Susz - Bieniek - plastyk, Pani Natalia Grygiel- rodzic oraz Pani Gabriela Kozioł - nauczyciel wychowania przedszkolnego. Po długich obradach wyłoniono laureatów i ogłoszono werdykt:

Kategoria wiekowa: 3,4- latki

I miejsce: Hubert Ratuszniak

II miejsce: Kaja Woszczyna

III miejsce: Hubert Różański

Wyróżnienia: Zuzanna Stefanik, Alicja Trojan, Anna Bielańska

Kategoria wiekowa: 5,6-latki

I miejsce: Zuzanna Kurek

II miejsce: Wiktoria Madura

III miejsce: Kacper Łakomy

Wyróżnienia: Miłosz Rokita, Milena Bednarek, Julia Rajca

WSZYSTKIM GRATULUJEMY !!!

 

11.12.2019 r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

„Geometryczna bombka”

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym w dniach 12 i 13 grudnia w naszym przedszkolu rozpoczął się kiermasz bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się piękne, własnoręcznie wykonane dekoracje: choinki, aniołki, skrzaciki, bałwanki, kartki świąteczne oraz bombki przygotowane przez dzieci i rodziców. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zostaną wykorzystane na potrzeby przedszkola i zakup naklejek

dekoracyjnych na okna.

Bardzo dziękujemy zarówno wszystkim wykonawcom jak i nabywcom tak niepowtarzalnych ozdób.

 

12-13.12.2019 r.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W tym dniu starsze grupy z naszego przedszkola „Żabki”, „Biedronki”
i „Pszczółki” w ramach wzajemnej współpracy odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Tam czekała na nich Pani Asia, która przygotowała na naszych przedszkolaków ciekawe zajęcie biblioteczne. Nie zabrakło quizów, zagadek poprzez które dzieci utrwalały wiedzę na temat zwyczajów i tradycji związanych z Świętami Bożego Narodzenia. Pani Bibliotekarka zaprosiła dzieci do wysłuchania czytanych opowiadań wzbudzając u dzieci zainteresowania czytelnicze.

 

13.12.2019 r.

Wyjście do Biblioteki

Tego dnia Motylki kolejny raz bawiły się w kodowanie na dywanie. Ty razem rozkodowywały ukryty obrazek, z którego powstał „Zimowy Bałwanek”. Następnie zadaniem dzieci było ułożenie symetrycznego drugiego bałwanka. Przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. Zapraszamy do galerii!

 

13.12.2019 r.

Motylki kodują

Na kolejnych już zajęciach edukacyjnych „EDUKIDO” dzieci wraz z instruktorem rozmawiali o emocjach. Rozpoznawali po mimice twarzy nastrój pana instruktora, nauczycielki, kolegów i koleżanek. Następnie z klocków „Lego” budowali siebie samych. Uwieńczeniem zajęć było naklejanie obrazków postaci zadowolonej lub smutnej minki - w zależności od nastroju przedszkolaka. Tego dnia na każdej budowli widniała zadowolona twarzyczka, gdyż przedszkolaki uwielbiają zabawy z klockami „Lego”.

 

14.12.2019 r.

Zajęcia edukacyjne z klockami „EDUKIDO”

17 grudnia w Domu Kultury „Mors” w Dębicy odbyła się V edycja akcji „Jem
z głową. Zdrowo jesz - Lepiej żyjesz”, którego organizatorem jest Burmistrz Miasta Dębica - Mariusz Szewczyk. Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej akcji. Nasza wychowanka Nela K. z grupy „Żabki” wykonała pracę plastyczną po okiem swoich pań Doroty C. i Anny S. i zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy !!!

 

17.12.2019 r.

Konkurs plastyczny „Jem z głową. Zdrowo jesz - Lepiej żyjesz”

18 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu „Weldon Kids” miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczna bombka”. Nasze przedszkole również wzięło udział w konkursie. Prace wykonali chłopcy: Igor Cz.  i Tymon N.
z grupy „Żabki” pod okiem Pani Doroty C. i Anny S.Chłopcy otrzymali dyplomy
i drobne upominki. Gratulujemy!!!

 

18.12.2019 r.

Konkurs plastyczny „Świąteczna bombka”

Tego dnia już po raz kolejny Mróweczki bawiły się w kodowanie. Tym razem wykorzystały do zabawy kodem kolorowe kubeczki. Głównym zadaniem najmłodszych przedszkolaków podczas zajęć było układanie kubeczków według podanego wzoru - kodu w pionie i poziomie. Na koniec przedszkolaki tworzyły
z kubeczków wspólną choinkę. Mróweczki doskonale radziły sobie z stawianymi im zadaniami, ćwiczyły przy tym logiczne myślenie, spostrzegawczość
i utrwalały podstawowe kolory.

 

19.12.2019 r.

Mróweczki kodują

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy w naszej „przedszkolnej rodzinie”. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Wszystkie dzieci i cały personel, Pani Dyrektor i honorowi goście - emeryci pracujący w naszym przedszkolu: Pani Zofia S., pani Barbara J. i Wanda S. zebrali się, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez grupę „Żabki” i Panie wychowawczynie: Dorotę Ciebiera i Annę Sołtys. W czasie przedszkolnej Wigilii miało miejsce również wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów i dzieci biorących udział w konkursie plastycznym „Geometryczna bombka”. Pani Dyrektor złożyła wszystkim najlepsze bożonarodzeniowe życzenia, po których rozpoczęło się kolędowanie, podczas którego rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zjedli tradycyjny świąteczny obiad wigilijny. Takie podniosłe chwile pozwalają dzieciom utrwalać i kultywować tradycyjne świąteczne zwyczaje.

 

20.12.2019 r.

Wigilia w przedszkolu

Tego dnia reprezentantka naszego przedszkola Milena G. z grupy IV „Pszczółki” przygotowana pod okiem Pani Marii Socha wzięła udział

w IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek na 55 - lecie Przedszkola Miejskiego nr 4 w Dębicy pod hasłem „Kolędujemy Jezuskowi”. Spośród 16 młodych muzyków Milenka zaśpiewała

pastorałkę pt: „Kolęda dla nieobecnych”.

Serdecznie gratulujemy pięknego występu!!!

 

08.01.2020 r.

IX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Tego dnia już po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z klockami Lego „EDUKIDO” pt: „W średniowiecznym zamku”. Tym razem dzieci wspólnie budowały elementy zamku królewskiego: salę królewską, most zwodzony, mur obronny oraz stajnię. Dowiedziały się również jakie tajemnice skrywają zamkowe mury, jakie są cechy rycerskie i jak działa most zwodzony. Ale przede wszystkim przedszkolaki super się bawiły, poprzez co doświadczały nowych umiejętności.

 

10.01.2020 r.

Zajęcia edukacyjne z klockami EDUKIDO

Tego dnia w odbyło się kolejne spotkanie z Panią Bibliotekarką w ramach współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną
w Dębicy - Odział dla dzieci. Pani Asia przeczytała dzieciom bajkę Renaty Piątkowskiej pt: „Ciekawe co będzie jutro”. Bajka zachęciła słuchaczy do swobodnej pogadanki na temat pory roku - Zimy oraz zabaw zimowych na śniegu.   Bibliotekarka zapraszała dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania książeczek.

 

16.01.2020 r.

Spotkanie z Panią z Biblioteki

29.01.2020 r.

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy

Dnia 29 stycznia najstarsza grupa VI została zaproszona na przedstawienie Jasełkowe do Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy tuż obok naszego przedszkola. Dzieci w ogromnym skupieniu siedziały i oglądały przedstawienie przygotowane przez starszych od siebie kolegów i koleżanki. Mogły przypomnieć sobie jak same nie dawno występowały przed szerszą publicznością.

Zapraszamy do galerii!

 

30.01.2020 r.

Zajęcia edukacyjne Edukido w gr. VI

Tego dnia już po raz kolejny najstarsza grupa wzięła udział w zajęciach edukacyjnych z klockami Lego „EDUKIDO” pt: „Piramidy”. Tym razem dzieci wspólnie oglądały mapę świata, poznawały ciekawe miejsca na całym świecie. Budowały znane na całym świecie budowle: piramidy i wieże. Ale przede wszystkim przedszkolaki super się bawiły, poprzez co zdobywały nowych umiejętności.

 

30.01., 04.02., 06.02.2020 r.

Dzień Babci i Dziadzia

Z okazji pięknego święta jakim jest „Dzień Babci i Dziadzia” w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości dla zaproszonych  gości: Babć i Dziadziów wychowanków przedszkola. We Wszystkich grupach Dziadkowie bardzo licznie dopisali, aby podziwiać swoje wnuczęta, które z ogromnym zaangażowaniem przedstawiły przygotowane występy: piosenki, wierszyki oraz tańce. Babcie
i Dziadkowie nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Dzieci samodzielnie przygotowały dla swoich najbliższych  drobne upominki, które wręczyli po występach. Na zakończenie goście razem z wnukami zasiedli do wspólnego, słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 

27.01.2020 r.

Motylki poznają zawód Mechanika Samochodowego

Dnia 27 stycznia  u „Motylków” w gr.III, odbyło się spotkanie z tatą Mai, Panem Marcinem, w ramach realizacja zadania „Rodzic ciekawy zawód”. Pan Marcin opowiedział dzieciom na czym polega praca mechanika samochodowego, w ciekawy sposób zaprezentował narzędzia potrzebne do pracy mechanika. Każde dziecko mogło samo dotknąć każdego narzędzia. Pan Marcin wytłumaczył dzieciom m.in. na czym polegają hamulce w aucie oraz po co mechanikowi latarka. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za przybliżenie przedszkolakom pracy mechanika samochodowego
i rozbudzenie w dzieciach marzeń, że kiedyś i one chcą wykonywać taką pracę. Zapraszamy innych rodziców do opowiedzenia o swojej pracy.

 

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 11 lutego. W ramach wspomnianych obchodów, nasze przedszkole przyłączyło się do akcji. Dzieci tego dnia podczas zajęć edukacyjnych zostały zapoznane  z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez oglądanie bajek edukacyjnych z serii Sieciaki.pl oraz Necio.pl, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Bajki poprzedzone zostały pogadanką na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Następnie poprzez zabawy m.in „Prawda - Fałsz”, „Budujemy sieć internetową” przedszkolaki utrwalały zasady korzystania z Internetu. Najstarsza grupa „Żabki” wykonała własnoręczny plakat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, który umieszczony został na holu głównym przedszkola.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna akcja przeprowadzona w naszym przedszkolu, mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszym  świecie.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!.

 

11.02.2020r.

Dzień Bezbiecznego Internetu

    W czwartek 13 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Kolorowy wystrój sali i grupa artystyczna „Animek” wprowadziły dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki przebrane były w stroje bohaterów znanych bajek i postaci. Wśród uczestników balu nie zabrakło: wróżek, Batmanów, księżniczek, Spidermanów, zwierzątek i innych barwnych postaci. Animatorka urozmaicała zabawę ciekawymi atrakcjami: bańki mydlane, piłeczki, chusta animacyjna, malowanie święcących tatuaży, cukrowa wata i  bitwa śniegowych kulek. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dzieci chętnie uczestniczyły w wesołych tańcach i pląsach, a uśmiech nie znikał z twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a  przedszkolaki  wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami  swoimi przeżyciami.

 

13.02.2020r.

Bal karnawałowy

    W tym dniu nasze przedszkole „zaczerwieniło” się, a wszystko to w związku z Czerwonym Dniem Przyjaźni i Miłości. Podczas wspólnych rozmów, okazało się że dzieci sporo wiedzą o Walentynkach. Nie obce im są takie pojęcia jak miłość, przyjaźń, dobroć i szacunek do drugiego człowieka. W każdej grupie nie zabrakło różnych konkursów, tańców i zabaw, a także wzajemnego obdarowywania się drobnymi upominkami czy laurkami w kształcie serca. Przedszkolaki ciekawie i wesoło spędziły czas. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten szczególny dzień, oraz to że warto jest okazywać sympatię i przyjaźń każdego dnia, nie tylko w Walentynki.

 

14.02.2020r.

Walentynki - Czerwony Dzień Przyjaźni i Miłości

Tego dnia  odbyło się kolejne spotkanie z Panią Bibliotekarką w ramach współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną
w Dębicy - Odział dla dzieci. Temat zajęć brzmiał „Zabawy matematyczne na podstawie bajki”. Pani Asia próbowała pobudzić dzieci do działania matematycznego za pomocą bajki. Przedszkolaki  z uwagą słuchały, wyrażały swoje emocje oraz wykonywały zadania matematyczne. Dziękujemy Pani Asi za przeprowadzenie zajęć.

 

20.02.2020r.

Spotkanie z Panią z Biblioteki

    W środę Grupa „Żabki” wybrała się na Dni Otwarte do Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dębicy. Po przybyciu na miejsce przedszkolaki zwiedzały całą szkołę. Następnie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły uczestniczyć w wielu zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich: zagrać w mini hokeja, poćwiczyć i pobawić na sali gimnastycznej, włączyć się w zabawę na świetlicy. Oprócz przygotowanych zajęć przedszkolaki poznawały starszych kolegów i koleżanki oraz nauczycieli. Zafascynowane szkołą przedszkolaki z uśmiechem wróciły do przedszkola.

 

26.02.2020r.

Dni otwarte „Żabek” w Szkole Podstawowej Nr 5 w Dębicy

        Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbył się Turniej Rodzinny
o Pantofelek Królowej Jadwigi. Nasze przedszkole reprezentowała Julka R. wraz ze swoim tatą z grupy VI „Żabki”. Julcia wraz z tatą uczestniczyli w kilku konkurencjach obejmujących: sport oraz wiedzę ogólną dotyczącą znanych miejsc w Dębicy. Dziękujemy za wzięcie udziału w tym konkursie i zdobycie kolejnego już złotego Pantofelka Królowej Jadwigi dla naszego przedszkola. Gratulujemy!!!

 

01.03.2020r.

Turniej Rodzinny o Pantofelek Królowej Jadwigi

    Już po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w sportowych zmaganiach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 9 w Dębicy na XIX Olimpiadzie na Olimpie. Po wielu dniach treningu z naszego przedszkola została wyłoniona drużyna z grupy VI „Żabki”. Przedszkolaki rywalizowały w wielu dyscyplinach sportowych. Podczas sportowych zabaw, które zakończyły się zdobyciem IV miejsca, dzieciom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Kibice - Grupa Starszaków niezwykle aktywnie dopingowała swoich kolegów i koleżanki. Na turnieju sportowym odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem „Mały Olimpijczyk-To Ja - Olimpiada Tokio 2020”, w którym wzięli udział: Gabriela W., Martynka W., Ania M., Krystian M.,  Milenka B., Krystian C. oraz Wikotria M. Krystian C. otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i mamy nadzieję, że to sportowe wydarzenie zachęci dzieci do zdrowej aktywności ruchowej.

 

04.03.2020r.

Olimpiada na Olimpie

8 marca to wyjątkowy dzień, gdyż wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Dlatego też w tym dniu chłopcy z grupy „Mróweczki” składali życzenia swoim dziewczynką i Panią z grupy, a także Pani Dyrektor. Nie odbyło się bez drobnych upominków w postaci pięknych kolorowych kwiatów przygotowanych przez rodziców. Z buzi dziewczynek uśmiech nie znikał przez calutki dzień, a chłopcy zachowali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Pani Dyrektor, wszystkie panie oraz dziewczynki z grupy „Mróweczki”  dziękują za piękne kwiaty i życzenia.

 

06.03.2020r.

Dzień kobiet u „Mróweczek”