w Dębicy

Przedszkole Miejskie Nr 8 w Dębicy istnieje od 1978 roku.
Przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i biezpieczeństwa oraz tworzy warunki umożliwiające wszechstronny rozwój.

Placówka zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta, na terenie osiedla mieszkaniowego przy ulicy Szkolnej. W jednokondygnacyjnym budynku znajduje się

m.in. sześć przestronnych, jasnych sal do zabaw i zajęć dydaktycznych. Liczne, różnorodne gry i zabawki stymulują harmonijny rozwój dzieci. Budynek przedszkola dostosowany jest do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i otoczony jest dużym

ogrodem. Na placu zieleni znajduję się sprzęt do zabawy, sprzyjający rozwojowi ruchowemu dzieci.

Praca opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczna realizowana jest w pięciu grupach. W naszym przedszkolu dbamy przede wszystkim o atmosferę, dając dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Naszym priorytetem jest pozytywne motywowanie oraz oddziaływanie na wszystkie zmysły malucha. Pracując zgodnie z podstawą programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dobieramy tematy tak, aby były interesujące, ciekawe oraz pobudzające wyobraźnię. Udowadniamy, że nauka to wcale nie jest ciężka praca tylko fantastyczna zabawa, przygoda i niezapomniane emocje.

Wychowawcy prowadzą zajęcia z dziećmi na wysokim poziomie, pracując metodami tradycyjnymi oraz nowatorskimi, mając do dyspozycji bogatą bazę pomocy dydaktycznych. Stymulujemy indywidualny rozwój każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami.